W dniu 30.03.2023 w hali CESiR w Warce odbył się Powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące w Warce. W dniu zawodów stawiło się 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nam od samego początku sprzyjało szczęściei trafiliśmy do grupy, w której były jeszcze tylko dwie inne ekipy Rozgrzewkaprzypomnienie taktyki i usłyszeliśmy pierwszy gwizdek oznaczający dzień pełen wyzwańwalki i przede wszystkim doskonałej gry… Przed opisem spotkań należy wspomnieć, że Nasze „Siatkareczki”bardzo odbiegały warunkami fizycznymi od konkurentek, byliśmy zdecydowanie najniższą drużyną turnieju. Dochodziły nas szepty: „Ale są niskie”, „Wcale nie są takie dobre”, „Słabo atakują”. Tylko, że my to wszystko wiedzieliśmy, że niskie, że atak nie jest naszą mocną stroną, a czy dziewczęta są dobre czy nie miało się okazać Okazało się, że nie są dobre, to złe określenie, są doskonalePierwszy mecz z LO Grójec bez większych problemów 2:0 dla Nas, kolejny mecz z „Dołkiem” dosyć gładko z tym samym rezultatem.

Wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca i obserwowaliśmy mecze drugiej grupy. Tam, bez większej niespodzianki, liderem okazała się drużyna z Nowego Miasta. Podszedł do Nas trener wspomnianej ekipy i powiedział: „Czekamy na Was w finale”, byli bardzo pewni siebie. W półfinale spotkaliśmy się z LO Warka, która prezentowała wysoki poziom sportowy. Ten mecz był już dla Nas dużym wyzwaniemPierwsze minuty były zdecydowanie na korzyść LO. Jednak po chwili wróciliśmy na właściwe tory i wygraliśmy ponownie 2:0 Przyszedł czas na finał i tam rzeczywiście czekały na Nas dziewczęta z Nowego Miasta- faworyt turnieju. Według mojej oceny była to drużyna kompletna, grająca w każdym elemencie bardzo dobrą siatkówkę Pierwszy set był bardzo ciężki, LO z Nowego Miasta odskoczyło na kilka punktów. Bardzo dobrą zmianę dała Kinga Michalczyk, wzięty czas przypomniał Nasze założenia i ponownie wróciliśmy. LO atakowało a Nasze dziewczęta wszystko broniły, podbijały, walczyły o każdą piłkę. Było niestety już za późno na odratowanie tego seta i musieliśmy uznać wyższość przeciwnikaNa drugą partię wychodziliśmy z bardzo bojowym nastawieniem Przy Warszawskiej 45 w Warce zapachniało sensacją ponieważ „Małe Siatkareczki” rozbiły przeciwnika 25:9! Już wtedy wiedzieliśmyże trzeci, decydujący set będzie Nasz. Dopięliśmy swego- jesteśmy NAJLEPSI w powiecie! Nasza drużyna: Julia Zaranek- Nasza Pani Kapitan, zagrała bezbłędnie w każdym elemencie, wybrana MVP Turnieju! Patrycja NANKIEWICZ, Julia BRZEZIŃSKA, Roksana WÓJCIK, Weronika PACHOCKA, Ewelina ANTOSZEWSKA, Kinga MICHALCZYK, Weronika ŚMIELAK, Aleksandra BUKOWSKA, Julia ŚWIĄTKIEWICZ Chcieliśmy podziękować wszystkim szkolnym sparing- partnerom (bez Was ten sukces byłby niemożliwy!) Dziękujemy bardzo serdecznie całej Radzie Pedagogicznej oraz Dyrekcji za umożliwienie nam trenowania, w nie zawsze wygodnych dla Państwa terminach.