Uczniowie naszej szkoły już od siedmiu lat stają do rywalizacji, rozwiązując ciekawe testy w ramach Akademii Przedsiębiorczości, z ambitnymi uczniami z całej Polski. Nagrodą dla laureatów są indeksy na wybrany kierunek WE SGGW w Warszawie. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

     W tym roku szkolnym zespół 14 uczniów z klas: II TIH, II THM, III TAŻ oraz IV TA już od siedmiu miesięcy studiował wykłady i odpowiadał na pytania testowe umieszczone na platformie Moodle WNE SGGW. Braliśmy udział w ośmiu spotkaniach, na których pracownicy naukowi uczelni przybliżyli nam interesujące zagadnienia ekonomiczne. W tym roku wszystkie webinaria odbyły się zdalnie, za pośrednictwem platformy Teams.

W tym roku szkolnym w II etapie Akademii Przedsiębiorczości, który odbędzie on-line 21 maja o godzinie 10:00. Naszą szkołę będą reprezentowali uczniowie klasy II Technikum Handlowego: Sylwia Majewska, Maksymilian Kępka.

Do finału Akademii Przedsiębiorczości przeszli uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na co najmniej 70%  pytań testowych.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki z II etapu tegorocznej Akademii Przedsiębiorczości, gdyż tytuł laureata jest przepustką na wybrany kierunek studiów na WNE SGGW, czyli indeks na tą renomowaną uczelnię, który będzie czekał na szczęściarzy do odbioru ale dopiero po zdanej maturze.

Serdecznie gratulujemy wyników, trzymamy za was kciuki!

Warto mieć pasje i stawiać sobie wyzwania!!!

                                                                                                          Renata Zwolińska

                         Szkolny Koordynator

 Akademii Przedsiębiorczości