Miło jest nam poinformować, iż nasz Zespół Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu przystąpił do programu „Koordynacja ekonomii społecznej na Mazowszu”, są to działania realizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Jednym z takich działań będzie promowanie ekonomii solidarnej i przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów naszej szkoły oraz włącznie elementów ekonomii społecznej w system edukacji.

 

Razem mamy szansę zmienić stereotypowe myślenie na temat ekonomii społecznej, tak aby nie kojarzyła się nam z bieda i wykluczeniem, tylko po prostu z człowiekiem, czyli osobom taką jak my, której zabrakło jedynie trochę szczęścia. Niestety, ale w polskim społeczeństwie jest mała świadomość znaczenia i korzyści jakie z tego płyną. Dlatego chcielibyśmy postawić na poszerzenie horyzontów i kształtowanie właściwych postaw prospołecznych wśród naszej młodzieży. Jest to bardzo ważne, szczególnie teraz kiedy borykamy się z pandemią koronawirusa, która ma ogromny wpływ na całą gospodarkę.

Nasza współpraca będzie polegała, między innymi, na organizowaniu wykładów/warsztatów zarówno dla kadry pedagogicznej jak i dla uczniów naszej szkoły. Takie zajęcia mogą mieć miejsce w szkole z bezpośrednim zachowaniem reżimu sanitarnego lub on-line. Spotkania będą prowadzone przez pracowników Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Uczniowie będą mogli wziąć udział w ciekawym challenge „Podejmij wyzwanie Marka Żarówki”. Będą również organizowane Targi Ekonomii Społecznej takie jak: „Wirtualny Jarmark Rozmaitości – wrzesień 2021 oraz „Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy Mazowieckiej Ekonomii Społecznej” – grudzień 2021. Targi będą miały formę krótkich relacji filmowych, dostępnych on-line.

Będziemy na bieżąco relacjonować nasze działania.