Dnia 16 czerwca w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny turniej mieszanych trójek siatkarskich.

Do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn.  Turniej miał charakter integracyjny, ponieważ obowiązywała formuła mix- przynajmniej jedna dziewczyna  lub jeden chłopiec.  Dzięki temu drużyny tworzyły się międzyklasowo.

Drużyny drogą losowania podzielono na dwie grupy. W grupach rozegrano mecze systemem „każdy z każdy”. Po rywalizacji grupowej do półfinału przeszły po dwie drużyny .
Po półfinale najlepsi spotkali  się w finale, gdzie obserwowaliśmy grę na wysokim poziomie, pasjonujące akcje zakończone godnymi podziwu atakami. Rywalizacja była zacięta i wynik rozstrzygnął się dopiero w tie- breaku.

 

Ogólna klasyfikacja:

I miejsce

  • Julia Świątkiewicz kl. II TŻ
  • Wojciech Nowociń kl. II TŻ
  • Jakub Banasiewicz kl. II TMŻ

II miejsce

  • Julia Brzezińska kl. II TŻ
  • Kacper Skowroński kl. I THM
  • Bartłomiej Gątarek II LO

III miejsce

  • Julia Zaranek kl. II TŻ
  • Kacper Szymański kl. I TŻ
  • Mateusz Tworek kl. I TŻ

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników, dziękujemy za dostarczone emocje.  Był to bardzo fajnie spędzony dzień pełen zdrowej rywalizacji zgodnej z zasadą fair play i świetną formą integracji młodzieży .

Oficjalna część podsumowująca turniej odbędzie się przy okazji zakończenia roku szkolnego

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Dorota Szpak

Paweł Zegarski