W Zespole Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu w dniu  25.06.2021 r.  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W tym niezwykle trudnym czasie uczniowie i nauczyciele musieli wspólnie zmierzyć się z nową rzeczywistością – nauką w trybie stacjonarnym, hybrydowym oraz zdalnym. Pomimo wielu utrudnień  udało się kształtować odpowiednie postawy wśród młodzieży, podtrzymywać w nich głód wiedzy, zachęcać do rozwijania swoich pasji i realizowania wszystkich ambicji. W tym roku organizowaliśmy liczne konkursy, braliśmy udział w akcjach charytatywnych, zdobywaliśmy liczne wyróżnienia, które zapewniły nam uznanie środowiska lokalnego i krajowego. Wspaniali uczniowie naszej placówki są najlepszym dowodem na to, że wspólnymi siłami udało nam się sprostać wszystkim wyzwaniom okresu pandemii.

W tak uroczystym dniu  gościliśmy  Ks. Janusza Figurskiego- wikariusza Parafii Jasieniec,  Pana Krzysztofa Ambroziaka – Starostę Powiatu Grójeckiego, Pana Janusza Karbowiaka –Przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego, Rodziców i Społeczność szkolną

Uroczystość rozpoczęła się od budującego wystąpienia Pani Dyrektor Doroty Nowak-Michałowskiej , która przypomniała szkolnej społeczności o wszystkich sukcesach naszej placówki. Uczniowie po raz kolejny dowiedli swojej kreatywności, ambicji, chęci poszerzania własnych horyzontów, żądzy wiedzy, niezwykłych umiejętności artystycznych oraz sportowych.

Do tegorocznych sukcesów można zaliczyć: organizację wspólnego czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego; uczestnictwo w dożynkach powiatowych i prezentację starannie wykonanego na tę okoliczność wieńca; organizowanie akcji krwiodawstwa; przeprowadzenie konkursów humanistycznych - „Wincenty Witos – patronem naszej szkoły”, „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć.” oraz „Rok 2021 rokiem Cypriana Kamila Norwida”; zaangażowanie w akcję MEN „Razem na święta”; uczestnictwo w Akademii Przedsiębiorczości organizowanej przez SGGW i ogólnopolskim programie „Talentowisko”; udział w olimpiadzie wiedzy o ZUS-ie; uczestnictwo w patriotycznych akacjach „Szkoła Pamięta” oraz „Żonkile”. Warto również podkreślić udział naszej młodzieży w ogólnopolskich programach edukacyjnych: „Twoje dane – Twoja sprawa”, „Dzień bezpiecznego internetu”, „Profesjonalizm w branży księgowej”, „Złote szkoły NBP”, „Światowy Tydzień Pieniądza”, „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie”, „Pogromcy mitów ekonomicznych”, „Koordynacja ekonomii społecznej na Mazowszu”.

 

Podczas uroczystości najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, które odebrali z rąk Pani Dyrektor razem z najserdeczniejszymi gratulacjami za doskonałe rezultaty ich ciężkiej pracy:

 • Czapski Bartłomiej
 • Mianowski Bartosz
 • Rutkowski Marcin
 • Tworek Filip
 • Szulc Mateusz
 • Dąbrowska Zuzanna
 • Orzechowski Jakub
 • Mallaci-Mercurio Helena
 • Michalczyk Kinga
 • Milczarek Marlena
 • Kwapisz Anna
 • Wyrzykowski Piotr
 • Marczak Patrycja
 • Zgórzak Aleksandra
 • Wójcik Roksana
 • Stępień Aleksandra
 • Lewandowska Zuzanna
 • Buchlet Adam
 • Nyrka Kacper
 • Cieślak Błażej
 • Grzeszczak Kacper
 • Huber Kacper
 • Milczarek Marcin
 • Zbytniewski Kacper
 • Prokopczyk Aleksandra
 • Waligóra Mikołaj
 • Lisowski Kacper
 • Majewska Sylwia
 • Wincentak Martyna
 • Brzezińska Julia
 • Burchacki Damian
 • Grzesiak-Trzaska Gabriela
 • Gilarski Patryk
 • Klimek Remigiusz
 • Stefan Sebastian
 • Nowakowski Mateusz
 • Nowakowski Patryk
 • Gorzkowski Jakub
 • Gawot Izabela

Po wręczeniu świadectw nastąpiło rozdanie nagród najzdolniejszej i najbardziej aktywnej młodzieży. Uczniowie otrzymali puchary, nagrody książkowe oraz specjalnie zaprojektowane dyplomy za udział i zwycięstwo w konkursach i zawodach organizowanych przez naszą szkołę. W tym roku nagrody otrzymali:

1. Nagrody książkowe i dyplomy za konkurs „Rok 2021 rokiem Cypriana Kamila Norwida” otrzymali:

 • Lewandowska Zuzanna i Kacper Grzeszczak - I miejsce,
 • Sylwia Majewska - II miejsce,
 • Kacper Zbytniewski i Aleksandra Zgórzak - III miejsce.

2. Z okazji Dnia Języków obcych nasza szkoła szereg ciekawych konkursów. Laureatami zostali:

 • Kacper Huber – I miejsce w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych
 • Helena Mallaci Mercurio – I miejsce w konkursie o gotowaniu
 • Aleksandra Zgórzak – I miejsce za zaprojektowanie komiksu
 • Patrycja Marczak – II miejsce w quizie oraz wyróżnienie w konkursie na komiks
 • Aleksandra Stępień i Anna Jabłońska – wyróżnienia w konkursie na film o gotowaniu.

3. Nasza szkoła zorganizowała również Integracyjny Sportowy Dzień Dziecka. Z okazji tego wydarzenia został zorganizowany szereg ciekawych konkursów. Tego dnia szczególnie wyróżnili się:

 • Klasa 2TŻ – I miejsce w kategorii „Najbardziej wysportowana i najaktywniejsza klasa”
 • Klasa 1THM – I miejsce w turnieju piłki nożnej
 • Julia Świątkiewicz, Wojciech Nowocień, Jakub Banasiewicz – I miejsce w turnieju mieszanych trójek siatkarskich.

4. Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 odbył się 9 lutego 2021 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:

 • Zuzanna Siennicka – I miejsce za wykonanie plakatu w programie GIMP
 • Kamil Zatorski – II miejsce za wykonanie plakatu w programie GIMP
 • Mateusz Mętlak – III miejsce za wykonanie plakatu w programie GIMP
 • Aleksandra Stępień, Gilarski Patryk - I miejsce za projekt strony internetowej
 • Konrad Kowalczyk - II miejsce za projekt strony internetowej
 • Kacper Nyrka - III miejsce za projekt strony internetowej.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów uroczystości było pożegnanie nauczycieli odchodzących z naszej szkoły – Pani Hanny Grabowskiej oraz Księdza Janusza Figurskiego. Przedstawiciele grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej złożyli im najserdeczniejsze podziękowania za ich cierpliwość, wyrozumiałość, zaangażowanie, trud i poświęcenie włożone w kształtowanie umysłów i postaw młodzieży naszej szkoły. 

Zwieńczeniem uroczystości był pokaz talentów wokalnych oraz recytatorskich naszej utalentowanej młodzieży. Część artystyczna nie mogłaby się obyć bez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Łucji Maroszek i Jakuba Augustyniaka, którzy dołożyli wszelkich w jej prowadzeniu. Recytacji okolicznościowych wierszy podjęły się dwie uczennice – Karolina Walczak i Roksana Wójcik. Swoim talentem wokalnym mogły się pochwalić – Aleksandra Zgórzak oraz Karolina Zgórzak. Uczniowie zostali przygotowani do wystąpienia przez Panią Monikę Oleksiak oraz Panią Karolinę Nowak.

Nasza szkoła jest niezwykle dumna z pracy naszych uczniów. Jeszcze raz życzymy im beztroskich, wesołych i bezpiecznych wakacji.

Paulina Gozdek