21 czerwca o godzinie 15:00 odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono laureatów wszystkich nagród I edycji „Złotych Szkół NBP”. To ogólnopolski program skierowany dla uczniów klas 7 i 8 oraz szkół ponadpodstawowych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Zadania do wykonania w edycji polegały na przeprowadzeniu spotkania z ekspertem, lekcji z ekonomią oraz debaty szkolnej.

Do programu zgłoszono 394 szkoły z całej Polski. Tytuł Złotej Szkoły NBP uzyskały 284 placówki w tym Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu.

Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która wykonywała zadania konkursowe, stanowili nauczyciele – Renata Zwolińska, Monika Oleksiak i Katarzyna Góraj oraz uczniowie: Aleksandra Zgórzak, Roksana Wójcik, Zuzanna Dusza, Patrycja Marczak, Miłosz Morawski-Felczak, Julia Brzezińska, Karolina Zgórzak, Maksymilian Kępka, Sylwia Majewska, Martyna Wincentak, Jakub Orzechowski.

     Szkoła otrzyma certyfikat Złotej Szkoły Narodowego Banku Polskiego.