Nasza szkoła postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Oprócz uroczystych obchodów na hali sportowej, pojawiły się również intrygujące i zabawne wyzwania, którym musieli sprostać uczniowie.

Największą atrakcją dla naszych podopiecznych był międzyklasowy konkurs zorganizowany przez Pana Kamila Piecha. Przed młodzieżą stanęło niezwykle trudne zadanie – mieli przypisać nauczycieli do udostępnionych zdjęć z ich młodości. Było to wyzwanie, które zaangażowało całą szkołę, wywołało fale śmiechu, spowodowało liczne dyskusje oraz pozwoliło młodzieży na lepsze poznanie naszego grona pedagogicznego.  

 

Tego wyjątkowego dnia nie mogło również zabraknąć oficjalnej części obchodów. Od samego rana trwały gorączkowe przygotowania do akademii, która została uświetniona przez ślubowanie uczniów klas I. Ta wyjątkowa uroczystość nie mogła się obyć bez wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymny państwowego. Uczniowie najmłodszych klas złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje obowiązki i zachowywać godną postawę obywatelską.  Całości dopełniły perfekcyjnie dopracowane występy naszej wspaniałej młodzieży. Dzień Edukacji Narodowej nie zostałby tak godnie uczczony, gdyby nie wielkie zaangażowanie:  Aleksandra Zgórzak, Patrycja Marczak, Roksana Wójcik, Weronika Śmielak, Gabriela Grzesiak-Trzask, Andrzej Słupek, Wojciech Nowocin, Karolina Kaleta, Bartek Dąbrowski, Jakub Orzechowski, Karolina Zgórzak, Kornelia Sałajczyk, Wyrzykowski Piotr, Sylwester Jabłoński, Zofia Czacharowska, Tomasz Tull.

Nad naszą zdolną młodzieżą przez cały czas czuwali Pani Aneta Tywonek, Pani Karolina Nowak oraz Pani Renata Zwolińska. Wspaniały wystrój hali sportowej zawdzięczamy staraniom Pani Bernadety Suwały.

Paulina Gozdek