W piątek 8 kwietnia uczniowie kasy pierwszej technikum pojazdów samochodowych wzięli udział w wycieczce do Poznania. Ich celem były największe targi motoryzacyjne w Polsce Poznań Motor Show 2022.

Głównym hasłem tegorocznych targów były: pojazdy autonomiczne, car sharing, łączność, cyberbezpieczeństwo, środowisko oraz digitalizacja.

Wśród marek, których modele można było zobaczyć, były: Dacia, Renault,  Peugeot, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Volvo (Strefa Grupy Karlik) oraz Mercedes (Strefa MB Motors). Grupa Bemo Motors zaprezentowała z kolei pojazdy marek LEVC oraz DS.

 

Dużą atrakcją był również salon motocyklowy. W ślad za motywem przewodnim tegorocznej edycji, wśród prezentowanych modeli pojawiły się także te wyposażone w zeroemisyjny napęd. Fani klasyki z pewnością zauważyli stoiska Harley-Davidson. Na targach pojawiły się cztery modele tego legendarnego producenta – Pan America 1250 Special, Sportster S 1250, LiveWire i Softail Breakout 114.

Podczas Poznań Motor Show nie mogło także zabraknąć miejsca dla miłośników caravaningu, gdzie można było porozmawiać i zdobyć wiedzę na temat tej formy podróżowania i biwakowania.

Dużą popularnością cieszyły się też samochody retro, gdzie na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć jak duży skok technologiczny poczyniła motoryzacja na przestrzeni niemal 100 lat.

Oprócz samochodów czy motocykli młodzież mogła zapoznać się również z nowościami produktowymi i technologicznymi związanymi z ich eksploatacją.

https://www.facebook.com/zspjasieniec/posts/462405455675759