Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Dzień Patrona – Wincentego Witosa oraz ślubowanie klas pierwszych.

     W dniu 13 października, w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu odbyło się potrójne święto. Dzień Patrona – Wincentego Witosa i Dzień Edukacji Narodowej, połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.  W tym roku było nietypowo, ponieważ każda klasa brała udział w uroczystości zdalnie oglądając w sali lekcyjnej transmisję nadawaną z sali gimnastycznej, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia życiorysu patrona naszej szkoły – Wincentego Witosa i jego niezłomnej i bohaterskiej postawy jako wzoru do naśladowania.

Akademia zainaugurowana została wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Rotę ślubowania odczytała pani dyrektor Dorota Nowak - Michałowska. Na sztandar szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, przyrzekając dobrze się uczyć oraz godnie reprezentować szkołę i kraj.

Została również zaprezentowana, doskonale przygotowana przez panią Renatę Zwolińską, część artystyczna, która ukazywała szerokie spektrum talentów, jakimi mogą poszczycić się nasi uczniowie. Oprócz popisów wokalnych, nie zabrakło również  pięknych recytacji. 

Po zakończeniu części artystycznej przedstawiciele
Samorządu Uczniowskiego złożyli wszytki pracownikom szkoły serdecznie żywienia, sukcesów w pracy  zawodowej oraz zdrowia w ciężkich dla wszystkich czasach związanych z pandemia.

Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Dorota Nowak-Michałowska. W przemówieniu skierowanym do młodzieży klas pierwszych, podkreśliła, że nauka jaką podjęli będzie miała ogromny wpływ na ich dalsze losy i karierę. Pani Dyrektor złożyła również życzenia dalszych sukcesów zawodowych i osobistych nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podziękowała za trud i wysiłek włożony w rozwój Zespołu  Szkół w Jasieńcu.

Uroczysta atmosfera towarzyszyła nam przez cały dzień, podczas którego uczniowie dziękowali nauczycielom i składali życzenia pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Monika Oleksiak