Za kilka dni nadejdzie Wielkanoc, największe święto wszystkich chrześcijan, Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Święta nadziei i radości. Ze Świętami Wielkanocnymi związane były liczne obrzędy. Niektóre z nich choć w zmienionej formie przetrwały do dziś. Młodzież z klasy pierwszej technikum informatycznego pod kierunkiem pani Agnieszki Celejewskiej zaprosiła wszystkich zgromadzonych na apelu z okazji zbliżających się świąt na  obejrzenie inscenizacji poświęconej tradycjom wielkanocnym. Najpierw została przedstawiona geneza świąt, a następnie pokazano jak świętowano zmartwychwstanie podczas drugiej wojny światowej. Młodzież przybliżyła również mniej nam znane tradycje świąteczne praktykowane do dziś takie jak barabanienie, czy wieszanie Judasza. Po inscenizacji młodzież ze szkolnego chóru uświetniła zakończenie przedstawienia śpiewając pieśń „Zmartwychwstał Pan”.

Piękna dekoracja wykonana została pod kierunkiem Pani Bernadetty Suwały.

Święta Wielkanocne to również czas składania życzeń, dzielenia się jajkiem, wręczania prezentów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz pani Dyrektor Dorota
Nowak-Michałowska złożyli życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej- Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom.

https://www.facebook.com/zspjasieniec/posts/463667175549587

Agnieszka Celejewska