20.04.22 w naszej szkole gościliśmy Pana Senatora RP Ziemi Radomskiej Stanisława Karczewskiego. Nasz gość dokonał podsumowania X edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych, którego jest organizatorem. Wzięło w nim udział 10 osób z ZS Jasieniec. Prace trzech naszych uczniów zostały wyróżnione. Karolina Zgórzak  z III TIH, Kacper Huber III TI i Marcin Rutkowski z II TI otrzymali z rąk organizatora konkursu pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. W spotkaniu z Panem Senatorem uczestniczyli uczniowie klas III. Nasz gość w czasie swojej krótkiej prelekcji zwrócił uwagę na współczesną, społeczną potrzebę dbania o pamięć o żołnierzach podziemia niepodległościowego z lat 1944-1963. Ponadto jako parlamentarzysta z długim stażem podkreślił rolę edukacji historycznej młodego pokolenia, wobec wyzwań i zagrożeń współczesnego świata.