Miło nam poinformować, że nasza biblioteka przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Ministerstwa Edukacji Narodowej i otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 15 tys. zł. Celem tego programu jest zwiększenie roli biblioteki szkolnej, uatrakcyjnienie księgozbioru poprzez zakup nowości wydawniczych. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych i najciekawszych propozycji książkowych oferowanych na rynku księgarskim. W tegorocznej edycji programu część pieniędzy można również przeznaczyć na wyposażenie biblioteki szkolnej. Zostaną zakupione meble, które spowodują że biblioteka stanie się bardziej przyjazna i przytulna dla ucznia, oraz nowy komputer, który pomoże w pracy bibliotecznej.

W ciągu najbliższych miesięcy nasza biblioteka zorganizuje wiele wydarzeń i akcji czytelniczych. Zaplanowałyśmy konkursy, wspólne czytanie oraz realizację kilku projektów edukacyjnych.