W Zespole Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu w dniu  24.06.2022 r.  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień od Mszy Świętej, a następnie przenieśliśmy się do budynku naszej szkoły. Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.

W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć w naszym gronie wyjątkowych gości. Gościliśmy ks. Michała Bartaka – Wikariusza Parafii Jasieniec, Barbarę Sygitowicz – Zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu, Martę Cytryńską – Wójta Gminy Jasieniec, Marcina Manowieckiego- Przewodniczącego Rady Gminy Jasieniec, Dariusza Dylickiego – Prezesa Banku Spółdzielczego w Jasieńcu, Anetę Kochańską -Przewodniczącą Rady Rodziców . Pani Dyrektor Dorota Nowak-Michałowska bardzo serdecznie powitała Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów. Przedstawiła osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2021/2022. , osiągnięcia, bez których szkoła nie istniałaby w środowisku lokalnym, krajowym czy nawet międzynarodowym.

Rok szkolny rozpoczęliśmy udziałem w dożynkach powiatowych podczas których otrzymaliśmy wyróżnienia za udział w konkursach. Przedstawiciele szkoły uczestniczyli w narodowym czytaniu. Wrzesień to również czas kiedy w naszej szkole zorganizowaliśmy owocobranie wspólnie z Powiatem Grójeckim oraz Gminą Jasieniec. Pierwszy wyjazd na staż zagraniczny naszych uczniów do Hiszpanii to również duże doświadczenie pod względem językowym i kulturowym. W mijającym roku szkolnym  młodzież   naszej szkoły uczestniczyła w Akademii Przedsiębiorczości organizowanej przez SGGW . Kacper i Maksymilian uzyskali tytuł laureata  i otrzymali już w klasie 3  indeksy na wyższą uczelnię.

link do galerii

 

W konkursie Talentowisko organizowanym przez Banki Spółdzielcze Ola i Przemek zajęli 1 i 2 miejsce w etapie regionalnym. W konkursie organizowanej przez NBP zdobyliśmy tytuł „Złotej szkoły”

Nasza szkoła była organizatorem kolejnych edycji: Olimpiady wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości oraz Konkursu kulinarnego „Sposób na naleśnika”.

Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie „Cyfrowobezpieczni,  IT szkoła, Bezpieczna szkoła, Znamię znam je, w programach organizowanych przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Policję, współpracowaliśmy z bankami, Urzędem Pracy Urzędem Skarbowym , ZUS, PIP, KRUS, ODR, Uczelniami wyższymi  i innymi instytucjami wspierającymi szkołę. Uczniowie z technikum żywienia wraz z nauczycielami  uczestniczyli w praktycznych pokazach w Pałacu w Małej Wsi a uczniowie z mechanizacji rolnictwa w firmie  Polsad Kubota w Grójcu. Fakt ten świadczy o wielkich umiejętnościach praktycznych naszych uczniów, zaufaniu środowiska lokalnego i dobrej opinii pracodawców, którzy naszych absolwentów awansują na szefów kuchni czy działów warsztatowych.

Przy Zespole Szkół w Jasieńcu działa Akademia Cisco w ramach której uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje potwierdzone uzyskiwanymi certyfikatami.   W ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczniowie zdobywali dodatkowe umiejętności z programowania. W maju odbywaliście praktykę i staże zawodowe w firmach w Polsce oraz w Danii, Turcji, i we Włoszech. Otrzymaliście liczne listy pochwalne. Pracodawcy wystawiali Wam najwyższe oceny za wasze umiejętności i zaangażowanie.

Z wielką dumą i radością przedstawiamy tegorocznych uczniów, którzy zdobyli świadectwa z czerwonym paskiem. W tym roku byli to: Jakub Jakubowski, Konrad Zatorski, Adam Matusiewicz, Patryk Bieńkowski, Bartosz Mianowski, Bartłomiej Czapski, Dąbrowska Zuzanna, Zgórzak Aleksandra, Kacper Grzeszczak, Aleksandra Stępień, Kacper Nyrka, Błażej Cieślak, Adam Buchelt, Zuzanna Lewandowska, Jakub Orzechowski, Kinga Michalczyk, Marlena Milczarek, Anna Kwapisz, Sylwia Majewska, Martyna Wincentak, Damian Burchacki.

W tak wyjątkowym dniu nie mogło również zabraknąć starannie przygotowanej części artystycznej, która wprowadziła na salę wakacyjny nastrój. Wspaniałą oprawę muzyczną zawdzięczamy Pani Karolinie Nowak oraz jej zdolnym podopiecznym: Aleksandrze Zgórzak, Karolinie Zgórzak, Kubie Kocewiakowi, Gabrieli Grzesiak-Trzasce, Andrzejowi Słupkowi, Korneli Sałajczyk, Karolinie Kalecie, Sylwestrowi Jabłońskiemu, Norbertowi Napiórkowskiemu.

Nasi uczniowie nie poprzestali jednak na wystąpieniach wokalnych i wzbogacili tę uroczystość o wspaniałe popisy recytatorskie oraz kabaretowe. Piękną deklamację wiersza zawdzięczamy Jakubowi Orzechowskiemu. Później widzowie zostali rozbawieni do łez przez zaprezentowany skecz, w którym wystąpili: Patryk Bieńkowski, Marcin Rutkowski, Mateusz Waś oraz Paweł Siedlecki. Za organizację odpowiedzialne były Pani Dorota Szpak oraz Pani Paulina Gozdek.

Całej społeczności naszej szkoły życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Paulina Gozdek