Po raz kolejny w dniu 03.10.br., gościliśmy w progach naszej szkoły funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Funkcjonariusze, aspirant Ewelina Kozdruj z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, Dzielnicowa st. sierż, Paulina Mazur, Dzielnicowy asp. szt. Arkadiusz Dąbrowski, zaprezentowali młodzieży film „Zdążyć” .

Film „Zdążyć” w reżyserii Anny Różyckiej, został przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu oraz Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Kukułka” jako jeden z elementów projektu „Siebie nie truję innych uświadamiam i szanuję”.

Pokaz film miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na zjawisko uzależniania od środków odurzających, przestępczości narkotykowej czy demoralizacji nieletnich. Ponadto miał również uświadomić konsekwencje prawne, społeczne i rodzinne wynikające z ww. zjawisk.

 

Uwaga uczniów biorących udział w pokazie filmu ponadto została zwrócona na:

  • konsekwencje prawne zachowań nie zgodnych z prawem (katalog środków wychowawczych i poprawczych)
  • odpowiedzialność prawną wynikającą z przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii
  • rola rodziny i przyjaciół w przeciwdziałaniu zjawiska uzależnień od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych
  • zachowań ryzykownych młodzieży, tj. picie alkoholu, przestępczość, brawura
  • pobudki działania dilerów i innych osób czerpiących korzyści z przestępczości narkotykowej.
  • oraz miejsca gdzie można utrzymać pomoc, psychologiczną, terapeutyczną w zakresie lecznictwa odwykowego.

Marlena Rosłon