„Niepodległa” – 11 listopada 2020

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych i najradośniejszych świąt państwowych. 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, wreszcie odzyskała upragnioną wolność i powróciła na mapy Europy.

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu, pomimo panującej epidemii, dołożyli wszelkich starań, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień. W obchody ze szczególnym zaangażowaniem włączyły się klasy pierwsze oraz drugie. Uczniowie wyrecytowali wspaniałe wiersze oraz zaśpiewali poruszające pieśni patriotyczne. Wszystkie utwory zostały starannie przygotowane i nagrane przez uczniów.

Recytacji wierszy podjęli się: Jakub Orzechowski (2TMŻ), Patrycja Marczak i Roksana Wójcik (2THM), Zuzanna Lewandowska (2TIG). W część muzyczną zaangażowały się uczennice klas II: Karolina Zgórzak (2TIH), Gabriela Grzesiak-Trzaska (2LO), Aleksandra Zgórzak (2THM). W obchody Narodowego Święta Niepodległości włączyli się również wszyscy uczniowie klas I, którzy wspólnie zaśpiewali hymn.

Karolina Nowak

Paulina Gozdek