17 listopada,  uczniowie z klasy II Technikum Ekonomicznego, wzięli  udział w lekcji pt. „ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów”,  którą poprowadził Kamil Mikołajczak, Dyrektor Zarządzu Franklin Templeton. Lekcja odbyła się, w ramach projektu EduAkcja, dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych a zorganizowana została przez Fundację GPW, CFA Society Poland, Warszawski Instytut Bankowości oraz Franklin Templeton.

Podczas spotkania z Ekspertem uczniowie dowiedzieli się:

Czym jest i jak działa fundusz inwestycyjny?

Jakie wyróżniamy typy funduszy inwestycyjnych i czym się charakteryzują?

Jakie są zalety i ograniczenia inwestowania w fundusze inwestycyjne?

Jakie pięć pytań warto zadać sobie przy wyborze funduszu inwestycyjnego?

Renata Zwolińska – opiekun  SKE