W dniu 30 listopada gościliśmy w naszej szkole radcę prawnego Pana Szymona Witczaka.

Pan Szymon Witczak to radca prawny, doradca obywatelski, mediator, wykonuje zawód radcy prawnego, specjalizującą się w świadczeniu pomocy prawnej osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom związanej z prowadzeniem postępowań sądowych, reprezentacji klientów przed urzędami i instytucjami, głownie w zakresie prawa cywilnego, spadkowego, rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, spadkowego, karnego oraz gospodarczego. Prowadził społeczne poradnictwo prawne w Fundacji Academia Iuris. Jako radca prawny świadczy też nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

 

Nasz gość, w jasny i zrozumiały sposób, przybliżył uczniom ich obowiązki wynikające z kodeksu karnego i cywilnego oraz przedstawił jakie mamy prawa jako konsumenci. Pan Szymon bardzo konkretnie przedstawił na przykładach co może grozić jeżeli nie będziemy uważać na drodze oraz co możemy zrobić i jakie mamy prawa co do zakupionych towarów. Udzielał również odpowiedzi na wszystkie pytania uczniów dotyczące zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim apelował o przewidywanie skutków własnego postępowania.

Większość uczniów opuściła salę bardzo zadowolona.