W Polsce Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada. Jesienna aura sprzyja zadumie, która towarzyszy ludziom odwiedzającym cmentarze. My, jako  społeczność  szkolnego wolontariatu ZS w Jasieńcu pamiętamy o tych, którzy odeszli. Byłych pracownikach szkoły oraz naszych nauczycielach. Po raz piąty uczniowie i nauczyciele wzięli udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, ludziach, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Akcja dbania o opuszczone i zapomniane groby, wpisana została w harmonogram wolontariatu „Pomocna dłoń”. Młodzież wraz z paniami Anetą Lewandowską, Hanną Grabowską i ks. Michałem przystąpiła do prac porządkowych zaniedbanych grobów na terenie Cmentarza Parafialnego w Jasieńcu oraz zapaliła znicze symbolizujące, że „pamięć o człowieku nigdy nie umiera”.