Dnia 9 listopada 2023 roku, społeczność naszej szkoły spotkała się w hali sportowej, by uczcić wyjątkowy moment w historii Polski – 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Apel, który zgromadził uczniów, opiekunów, dyrekcję szkoły oraz wszystkich pragnących wspólnie celebrować to doniosłe święto narodowe, był wyrazem szacunku i patriotyzmu.

Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego wprowadzenia pocztu sztandarowego, a potem wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie uczniowie z klas 3 TE i TI z zaangażowaniem przybliżyli historię Polski, prezentując kluczowe momenty walki o niepodległość. Ich wystąpienia niosły ze sobą ducha bohaterstwa i oddania dla Ojczyzny.

 

Recytacje uczennic i uczniów z klas 4 TŻ i 3 TŻ, TE, oraz występ chóru szkolnego pod opieką p. Karoliny Nowak, dodatkowo okazały się niezapomnianym akcentem uroczystości. Ich artystyczne wyrazy uczuć sprawiły, że cała społeczność szkolna mogła w pełni przeżyć atmosferę refleksji i dumy z naszych narodowych tradycji.

W drugiej części uroczystości uczniowie z klasy 3 TI wzbogacili apel prezentacjami multimedialnymi, przybliżając postacie bohaterów i bohaterek Niepodległej oraz osiągnięcia współczesnej Polski. Młodzi informatycy zaprezentowali także inspirujące filmiki, w których uczniowie, uczennice oraz nauczyciele dzielili się swoimi przemyśleniami na temat bycia Polakiem i wyrażali marzenia związane z przyszłością Polski.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - uczniom, opiekunom, nauczycielom oraz wszystkim obecnym - za wspólną celebrację 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niech ta uroczystość pozostanie w naszych sercach jako wyraz pamięci, szacunku i zobowiązania do kontynuowania dziedzictwa wolności.