W imieniu Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwracamy się z Apelem o oddawanie krwi przez krwiodawców jak i osoby, które  jeszcze nie nigdy jej nie oddawały.

W dobie pandemii stany krwi są przerażająco niskie w przeciwieństwie do rosnącego zapotrzebowania. Wirus spowodował, że liczba honorowych krwiodawców w ostatnim czasie bardzo spadła.

Pomóżcie- oddajcie krew! Jedna donacja krwi pełnej może uratować życie trzem pacjentom i często jest ich jedyną szansą na wyleczenie.

Prośba również do osób, które przechorowały SARS CoV-2 o oddawanie osocza, które jest lekiem i szansą na łagodne przejście choroby oraz pomaga w procesie leczenia.

Oddawanie krwi jest bezpieczne, przebiega w reżimie sanitarnym  z zachowaniem wszystkich środków  bezpieczeństwa, z przestrzeganiem zaleceń i pracy zgodnej z procedurami.

W najbliższym czasie- 19 lutego ( piątek ) w godzinach 8.30- 11.30 będzie można oddać krew w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu przy ulicy Czerskiej 1.

W związku z pojawieniem się nowych uprawnień dla krwiodawców - osobie, która odda krew lub jej składniki- w tym osocze po chorobie Covid- 19 przysługują 2 dni zwolnienia od pracy oraz czynności służbowych (w dniu oddawania krwi oraz w dniu następnym).

Przyjdźcie- podzielcie się tym najcenniejszym darem!

Dyrektor ZS im. Wincentego Witosa w Jasieńcu

Dorota Nowak- Michałowska

Koordynator Szkolnego Klubu Honorowego Krwiodawstwa

Dorota Szpak