W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Sportu dnia odbył się w naszej szkole Yoga Day. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy mieli okazję praktykować jogę w przepięknej scenerii jasienieckich stawów. Młodzież mogła doświadczyć jak wielki wpływ na ciało i umysł ma praktykowanie jogi. Dzięki wspólnym ćwiczeniom uczniowie wzmacniali swoje ciała, poprawiali ich elastyczność, poprawili koncentrację, zredukowali stres dzięki relaksacyjnym ćwiczeniom oddechowym i poprawili swoje samopoczucie dodając sobie energii na dalszą część dnia. Młodzież zgodnie podkreśliła, że praktyka w tak pięknym miejscu była niezapomnianym przeżyciem. Zajęcia prowadzone w rytmie natury pozwoliły poczuć, że sport to nie tylko rywalizacja i wysiłek, ale także harmonia, spokój i radość bycia razem. Wydarzenie to promujące zdrowy styl życia pozwoliło na chwilę zatrzymać się i wsłuchać się w siebie, tylko spokojny umysł jest w stanie przyswajać wiedzę i podejmować mądre decyzje.
Dorota Szpak







