28 kwietnia 2021 r. odbyła się debata szkolna „Finanse osobiste”  zorganizowana w ramach Programu „Złota Szkoła NBP”. Debata miała formę dyskusji moderowanej.

Została ona zorganizowana przez uczniów naszej szkoły wchodzących w skład Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej (Aleksandra Zgórzak, Roksana Wójcik, Zuzanna Dusza, Patrycja Marczak, Miłosz Morawski-Felczak, Julia Brzezińska, Karolina Zgórzak, Maksymilian Kępka, Sylwia Majewska, Martyna Wincentak, Jakub Orzechowski).  Moderatorem była uczennica klasy 2 THM Aleksandra Zgórzak. Debata odbyła się online na platformie Classroom, gdzie uczniowie naszej szkoły mogli ją obserwować.

Dyskusja składała się z sześciu kategorii:

  • Planowanie i kontrola wydatków, czyli o sile zarządzania własnymi pieniędzmi.
  • Sztuka odkładania pieniędzy na wyznaczony cel.
  • Sposoby na pomnażanie oszczędności.
  • Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza.
  • Pożyczanie pieniędzy a poduszka finansowa.
  • Bezpieczne zakupy, a znajomość praw konsumenckich.

Nasi uczniowie przedstawi w debacie, że finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

Zapraszamy do zapoznania się z fimem.

Film z debaty: https://drive.google.com/file/d/1OdtPdxL653kGO4cbjiwWZH1byIaUMWCw/view?fbclid=IwAR3-w_qZ43wjs5vsoCG36_LyuzqOPr3jWcoeZiF88Rb9LwLG0pzEOk3jcc0