Dobiegł końca kolejny etap edukacyjny – owocne, bogate w różne przeżycia, a także oznaczone przez pandemię cztery lata ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy. W tym roku mieliśmy niezwykle trudne zadanie, aby pożegnać abiturientów naszej szkoły w godny i uroczysty, a zarazem bezpieczny sposób. Tym bardziej trudny, że nasi uczniowie w latach 2017 - 2021 poza nauką wykazali się wyjątkową aktywnością, zaangażowaniem w różne prace, a także przedsięwzięcia szkolne, pozaszkolne, jak konkursy, zawody sportowe, działania charytatywne, społeczne, profilaktyczne.  Godziny przemyśleń, przygotowań, nagrań, aby w końcu powiedzieć sobie „Żegnaj! Powodzenia!”

     Każdego roku uroczystość rozdania świadectw oraz nagród jest uświetniona przez różne osobistości, w tym władze lokalne, przedstawicieli patronów naszej szkoły oraz firm wspierających i współpracujących z naszą szkołą, a także rodziców oraz uczniów klas trzecich. W tym roku, niestety wszystko odbyło się w zaciszu naszej szkolnej hali sportowej, bez splendoru i głośnych oklasków. Pani Dyrektor Dorota Nowak-Michałowska spotkała się z wychowawcami i każdą klasą oddzielnie na hali sportowej, gdzie wygłosiła przemówienie oraz osobiście wręczyła nagrody, dyplomy, podziękowania oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy skończyli szkołę z wyróżnieniem. W latach 2017 – 2021 w kartach historii naszej szkoły najbardziej zapisali się następujący uczniowie:

     Adam Siedlecki - średnia ocen 5,43, Jakub Nankiewicz - średnia ocen 5,40, Kinga Kucharska- średnia ocen - 5,30, Katarzyna Waśkiewicz- średnia ocen -5,30, Zofia Feliszek -średnia ocen 5,21, Dawid Werbanowski - średnia ocen 4,89, Karol Tworek - średnia ocen 4,87, Konrad Natorski -średnia ocen 4,77, Mikołaj Binkiewicz - średnia ocen 4,75,  Stępień Klaudia -średnia ocen 4,69, Robert Siedlecki - średnia ocen 4,61, Jan Pietrzak - średnia ocen 4,57,  Małgorzata Wincentak -średnia ocen 4,48, Karol Kuczyński - średnia ocen 4,37, Zuzanna Romanowska - średnia ocen 4,13, Mateusz Traczyk -średnia ocen 4,04, Krzysztof Goc - średnia ocen 4,03, Sebastian Wlaźnik - średnia ocen 4,0. Uczniowie wyróżnieni za wysoką frekwencję Karol Kuczyński, Konrad Natorski oraz Michał Maliszewski.

 

Swoją przemowę przygotowali i nagrali przedstawiciele klas czwartych oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Dorota Fołtyn. Klasy trzecie przygotowały pożegnanie w formie zdalnej – to wszystko można obejrzeć na stronie facebook.com/zspjasieniec.

Oprócz świadectw z wyróżnieniem, dyplomów, podziękowań oraz nagród  Starostwo Powiatowe w Grójcu wzorem lat ubiegłych przekazało pamiątkowe długopisy dla tegorocznych absolwentów.

W związku ze zmianą nazwy szkoły, uroczystość pożegnania klas maturalnych została uświetniona przekazaniem nowego sztandaru. Na halę zostały wprowadzone dwa sztandary –sztandar Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa został pożegnany, a przy nowym sztandarze Zespołu Szkół im. W. Witosa uczniowie klas czwartych złożyli uroczystą przysięgę. Nowy sztandar został ufundowany przez Radę Rodziców przy ZS Jasieniec oraz Mazowiecką Izbę Rolniczą.

Od kilku lat stało się również tradycją naszej szkoły sadzenie klonu, który w przyszłości stanie się częścią Alei Klonowej Absolwentów, reprezentującą młodzież z poszczególnych roczników.

Nasi absolwenci właśnie wkraczają w dorosłe życie, pełni energii, optymizmu, gotowi  podbijać świat i odnosić sukcesy. Jak na koniec zacytował słowa Winstona Churchilla w swoim pożegnaniu Dawid Werbanowski: „To nie jest koniec, nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku!”

Dziękujemy Wam Drodzy Absolwenci, za radość i życie, które wnieśliście w mury naszej szkoły, za wspólne lata i życzymy Wam sukcesów na egzaminie maturalnym oraz właściwych                       i najlepszych wyborów w dorosłym życiu.

Wychowawcy klas maturalnych: Edyta Suwalska, Anna Górecka, Mateusz Pecelt