Kolejny wykład, z cyklu 8-miu wykładów prowadzonych w ramach VI edycji Akademii Przedsiębiorczości SGGW,  za nami.  Grupa uczniów Zespołu Szkół  im. Wincentego Witosa w Jasieńcu, już w maju, podejmie rywalizację z utalentowanymi ekonomicznie zawodnikami szkół średnich o kolejny indeks na wybrany kierunek tej prestiżowej uczelni.

Nasza szkoła od samego początku istnienia Akademii Przedsiębiorczości, bierze udział w tym edukacyjnym projekcie i  staje na podium, otrzymując indeksy.

Uczniowie ZS  im. Wincentego Witosa w Jasieńcu biorą udział w pozalekcyjnych projektach, webinariach, warsztatach, konkursach i olimpiadach w ramach działań programowych Szkolnego Koła Ekonomicznego. Każdy ma pasje, marzenia, zainteresowania i pomysły  na siebie, dobrze jak ktoś pomoże człowiekowi w ich realizacji. Nasza szkoła oraz uczący w niej nauczyciele proponują uczniom wiele zajęć pozalekcyjnych, które rozwijają ich zainteresowania i zdolności. Uczniowie sami twierdzą, że „szkoła pomoże każdemu, kto chce rozwinąć skrzydła”.

Warto zainteresować się szkołą, która realizuje i wspiera pomysły uczniów, która widzi potrzeby uczniów, która poza obowiązkiem działalnością programowej, umożliwia realizację marzeń, rozwija talenty a przede wszystkim identyfikuje się z młodym człowiekiem i jego problemami.

Uczennice Technikum Handlowego

ZS w Jasieńcu

     Dnia 19 lutego  odbyła się w naszej szkole zbiórka krwi dedykowana choremu na białaczkę absolwentowi naszej szkoły Dominikowi Wojdalskiemu.

W tym szlachetnym celu, mimo trudnego okresu pandemii zgromadziła się spora liczba honorowych krwiodawców. Krew oddawali nasi uczniowie, ich rodzice, nasi absolwenci , koledzy z klasy Dominika i osoby z zewnątrz , które chciały wesprzeć naszą zbiórkę.

Do akcji zgłosiły się 24 osoby z których 17 zostało zakwalifikowanych i oddało krew.

Pobór krwi odbywał się w reżimie sanitarnym, zgodnie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i obowiązującymi przepisami.

Oddając krew, sprawiasz, że ktoś otrzymuje kolejny dzień życia, kolejne urodziny, rocznicę, kolejny spacer z dzieckiem, dzień na plaży czy noc pod gwiazdami- cudownie jest dzielić się życiem…

Dobro powraca…

Opiekun SzKHK  Dorota Szpak

Pracę należy nadsyłać do 1 marca 2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szkolnym opiekunem konkursu jest Sławomir Zalewski.  

Zachęcamy do udziału!

     Zespól Szkół w Jasieńcu w roku szkolnym 2020\2021 pomimo panującej pandemii i trudności z nią związanych nie odpuszcza i bierze udział w wielu konkursach i przedsięwzięciach. Jednym  z nich jest program „Złote szkoły NBP”. Jest to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania. Nasza szkoła zgłosiła 13 uczniów do udziału  w tym przedsięwzięciu.

     Opiekunkami tego projektu zostały panie Renata Zwolińska, Monika Oleksiak i Katarzyna Góraj.

Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów.

     Członkostwo w ramach XI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa" to dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły olbrzymi zastrzyk wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji.

✅ Dlatego też postanowiliśmy publikować w naszych social mediach materiały edukacyjne, które otrzymujemy w ramach programu.

✅ Dziś interesująca kwestia związana z poradami świadomych rodziców w kwestii ochrony prywatności.

✅ Zachęcamy do zapoznania się z treścią najnowszej porady. #TwojeDaneTwojaSprawa