Dzisiaj, tj. 22 marca 2023 r. o godzinie 10:00, 5-cio osobowa drużyna uczniów ZS w Jasieńcu wzięła udział w I etapie eliminacyjnym do V edycji turnieju Sukces na Bank. Członkowie Szkolnego Koła Ekonomicznego, które funkcjonuje w naszej szkole od 15 lat, chętnie biorą udział w konkursach o tematyce ekonomiczno-prawniczej, które proponuje szkoła. Dzięki takim możliwościom dajemy szansę rozwoju tym, dla których przedmiotowy zakres programowy to za mało. Wspólnie poszerzamy wiedzę i zdobywamy umiejętności dotyczące szeroko pojętej wiedzy o gospodarce, ponieważ każdy konkus, olimpiada, wykład czy warsztaty otwierają nasze horyzonty i pełniej rozumiemy otaczającą nas rzeczywistość.

Podstawowe informacje o teleturnieju: 

  • SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach.  
  • Turniej podzielony jest na trzy kolejne etapy: etap eliminacyjny, etap międzyszkolny i etap telewizyjny. Pierwszy i drugi etap przeprowadzone zostaną za pomocą testu w aplikacji online.
  • 32 najlepsze drużyny z etapu eliminacyjnego zakwalifikują się do etapu międzyszkolnego.
  • Rozgrywki w ramach etapu telewizyjnego emitowane są w formie teleturnieju oglądanego przez tysiące widzów na antenie TVP 3.
  • Turniej jest prestiżowym projektem finansowanym przez Narodowy Bank Polski, a nadzór merytoryczny nad nim prowadzą wykwalifikowani ekonomiści, przedsiębiorcy i pracownicy naukowi czołowych polskich uczelni, czyli prawdziwi eksperci w zakresie ekonomii i finansów.

Renata Zwolińska

Monika Oleksiak

     Dnia 21 marca br. w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych podczas rozwiązywania quizu na platformie Kahoot, a także ogólną wiedzą z języka angielskiego i niemieckiego w trakcie innych konkursów. Celem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie wiedzy na temat krajów, których języki są nauczane w naszej szkole, a także zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, które w obecnych czasach są furtką do lepszego jutra.

Osoby, które wykazały się największym zaangażowaniem i zostaną nagrodzone ocenami cząstkowymi z języka angielskiego i niemieckiego to: Ksawery Górka, kl. II Ti, Kacper Kośliński, kl. II Ti, Tomasz Tull, kl. II TŻ, Kacper Łumiński, kl. IV TiH, Aleksander Janus, kl. II Ti, Wiktoria Olejnik, kl. I TSE, Zuzanna Dąbrowska, kl. I TSE, Bartek Dąbrowski, kl. II TŻ oraz Aleksandra Skrzypek, kl. II TŻ – GRATULUJEMY!

Pragniemy także zaprosić wszystkich na kolejną edycję Dnia Języków Obcych za rok!

Nauczyciele Języków Obcych

     Dnia 14 marca odbyła się w naszej szkole trzecia już w tym roku szkolnym akcja „Podaruj innym dni” organizowana we współpracy z RCKiK w Radomiu. Do akcji zgłosiła się liczna grupa honorowych dawców z której 16 osób zostało zakwalifikowanych i mogło oddać krew. Wszystkim krwiodawcom którym zdrowie i życie potrzebujących nie jest obojętne bardzo dziękuję- pamiętajcie, że kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

D. Szpak opiekun SzKHK

     Dzięki współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania oraz ich akcji „Książka chroni” biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilka tytułów w języku ukraińskim oraz 50 książek w języku angielskim.

     Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z naszą ofertą czytelniczą!!

     7 marca br. po raz kolejny odbył się w naszej szkole I etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowany przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z naszej szkoły z klas I, II, III oraz IV. I etap polegał na wybraniu właściwych odpowiedzi do 50 pytań, które dotyczyły podstawowych informacji, jak położenie geograficzne, stolice, najważniejsze osoby, miejsca i wydarzenia, kultura, zwyczaje itp. Najlepszy wynik otrzymali uczniowie klasy IV Ti, Marcin Milczarek i Łukasz Zalewski – obaj po 42 pkt, zapewniając sobie przejście do następnego etapu, który będzie polegał na przygotowaniu i omówieniu prezentacji z wylosowanego tematu.

Za Marcina i Łukasza trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Nauczyciele Języków Obcych