Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Jasieńcu przeszedł do historii jako niezwykła podróż przez różnorodne dziedziny wiedzy i umiejętności. To wyjątkowa okazja dla przyszłych uczniów i ich rodziców, by zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz poznać pasjonujący świat nauki i technologii. Wydarzenie, które miało miejsce 23 kwietnia 2024, dostarczyło mnóstwo inspiracji i niezapomnianych przeżyć.

Z wielkim zapałem i serdecznym uśmiechem na twarzach Pani Dyrektor Dorota Nowak Michałowska, Wicedyrektor Pan Wojciech Szpak, oraz Pani Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Pani Anna Górecka, przywitali wszystkich uczestników naszego Dnia Otwartego w Zespole Szkół w Jasieńcu. Pod ich kierownictwem oraz zaangażowaniem, nasza szkoła stała się miejscem, gdzie marzenia o edukacji praktycznej i inspirującej stają się rzeczywistością. Ich gorące powitanie stanowiło doskonały początek tego wyjątkowego wydarzenia.

zdjęcia, kliknij

     W dniach 15-19 kwietnia 2024r.  nauczyciele przedmiotów zawodowych odbyli szkolenie branżowe w Portugalii w ramach akredytowanego projektu  2023-1-PL01-KA121-VET-000128787 współfinansowanego przez Unię Europejską  SEKTOR KSZTAŁCENIE  I SZKOLENIA ZAWODOWE UCZNIÓW I KADRY. Organizacja przyjmująca to Wakeupprojects.

Rozwój umiejętności praktycznych w rzeczywistych warunkach pracy jest bardzo ważnym aspektem w kontekście nauczania przedmiotów zawodowych. W ciągu tygodnia nauczyciele poznawali system pracy w portugalskich instytucjach oraz funkcjonowanie firm. Mieli także możliwość wymiany dobrych praktyk w zakresie nauczania przedmiotów zawodowych  podczas wizyt: w szkole… Escola Secundaria TOMAS CABRIERA oraz Da Vinci Ginásios da Educação - Unidade de Faro. Wnikliwa obserwacja  przyczyniła się do wymiany dobrych praktyk i  zdobycia praktycznych umiejętności na płaszczyźnie zawodowej.

zdjęcia, kliknij

Dzień Ziemi to wspaniała okazja, by podkreślić znaczenie ochrony środowiska naturalnego i promować ekologiczne postawy wśród uczniów.

W szkole w tym tygodniu będzie zorganizowanych wiele działań związanych z ochroną środowiska, np. warsztaty ekologiczne, prelekcje, konkursy, akcja sprzątania. To doskonała okazja, by uczniowie aktywnie zaangażowali się w tematykę ekologii i zdobyli praktyczne doświadczenie
w podejmowaniu działań na rzecz ochrony planety.

Dzisiaj uczniowie mieli okazję wziąć udział w prelekcjach na temat segregacji śmieci. Segregacja odpadów to jedna z kluczowych praktyk, które mogą znacząco przyczynić się do ochrony środowiska. Podczas prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego segregacja jest ważna i jakie korzyści przynosi dla środowiska naturalnego i społeczeństwa.

     W piątek 19 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Bez Plecaka z ang. ‘No Backpack Day’. Ta wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach, została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Tym razem kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie ZS w Jasieńcu. Oczywiście nasza młodzież nie zawiodła i udowodniła, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, wózki i koszyki sklepowe, taczki, mini lodówki, walizki, poszewki od poduszek, rynnę i wiele wiele innych ciekawych przedmiotów. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wybrali najbardziej pomysłowyh uczniów, którzy zwyciężyli w naszej akcji. Byli to Kacper Skowroński wraz z Damianem Tujakiem z klasy 4THM. Ponadto wyróżnienie uzyskali Marcin Siedlecki z klasy 2 TŻ i Mikołaj Matyjas z klasy 3 TPM. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie też nie zawiodą.

Opiekun SU Aneta Tywonek

zdjęcia, kliknij