Za nami I etap Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 

23 listopada 2021 roku nasz młodzież z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu z klas 2TH i 3 TH  zmierzyła się z testem o ubezpieczeniach społecznych. Były pytania o wiek emerytalny w Polsce, świadczenia z ubezpieczeń rentowych, zasiłek chorobowy, opiekuńczy, ulgę na start, kapitał początkowy czy Platformę Usług Elektronicznych ZUS. O tym, która szkoła awansuje do wojewódzkiego etapu, zadecyduje punktacja i czas udzielenia odpowiedzi.

W kolejnej turze, która odbędzie się 11 stycznia 2022 r. zmierzy się 20 najlepszych szkół w województwie. Każdą szkołę reprezentować będzie troje uczniów, którzy w etapie szkolnym najlepiej rozwiązali test. Na wyniki etapu szkolnego musimy jeszcze trochę poczekać. Na stronie zus.pl/edukacja do 17 grudnia ogłosimy zespoły zakwalifikowane do II etapu.

 

Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkoła, która będzie reprezentować nasze województwo 8 kwietnia 2022 r. podczas ogólnopolskiego finału. Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci otrzymają także indeksy na uczelnie i dodatkowe punkty w rekrutacji. Finaliści olimpiady są zwolnieni również z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych

M.Oleksiak, K.Góraj, R.Zwolińska, A.Górecka