Pod takim hasłem odbył się 6 kwietnia IV Międzyszkolny Konkurs Kulinarny. W szranki stanęli przedstawiciele trzech szkół o profilu gastronomicznym: Zespołu Szkół im. 1PLM „Warszawa” w Warce, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Białobrzegach oraz Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu

Każdą ze szkół reprezentowało dwóch uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych wyłonionych podczas szkolnych eliminacji.

Tematem przewodnim były oczywiście naleśniki. Młodzież wykonała tak różnorodne, barwne i pomysłowe potrawy z naleśników, że komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Podsumowanie konkursu przedstawiała dyrektor szkoły Dorota Nowak-Michałowska. Pogratulowała pomysłowości, sposobu przygotowania i podania naleśników. Podziękowała bardzo gorąco za udział młodzieży oraz nauczycielom. W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięła Pani Jolanta Sitarek Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, która nie szczędziła komplementów pod adresem młodzieży. Konkurs objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Grójeckiego Pan Krzysztof Ambroziak fundując również nagrody rzeczowe dla laureatów.

 

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

  • I miejsce – Małgorzata Jakubiec z ZS w Jasieńcu, wykonała Tort Ukraiński sosem śliwkowo-korzennym, porzeczkowym i z flambirowanych jabłek;
  • II miejsce Kinga Pogodzińska z ZSP w Białobrzegach, wykonała kokosowe róże z sosem czekoladowym;
  • III miejsce Weronika Witkowska z ZS w Warce, wykonała naleśniki z kremem waniliowym.

Jednocześnie podkreślam, że wszystkie prace zachwyciły nas pomysłowością, atrakcyjnością podania i mnogością smaków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pasji, kreatywności
i życzymy dalszych gastronomicznych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

Magdalena Chmielewska

Beata Sobańska

Anna Ługowska