Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu bardzo chętnie angażuje się w akcje społeczne. Najbliższe święta Bożego Narodzenia będą się znacząco różniły od tych, które znamy. Epidemia nie sprzyja podtrzymywaniu kontaktów międzyludzkich, dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili zaangażować się w akcję MEN „Razem na święta”.

     Klasy I i II wykazały się wielką kreatywnością i empatią. Młodzieży zależało na pokazaniu bliźnim, zwłaszcza osobom samotnym i seniorom, że nie są sami, a najbliższe otoczenie cały czas o nich pamięta. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne ozdoby oraz kartki świąteczne, które zostaną podarowane najbliższym sąsiadom, przyjaciołom oraz członkom rodziny.

Młodzież z wielkim  zapałem upiekła również prześliczne pierniczki którymi zostały obdarowane bliskie osoby.  Ale co się okazuje, że są również młodzi ludzie którzy wielkie serce okazują nie tylko w okresie świątecznym ale przez cały rok.  To wspaniałe że w naszej szkole są tak szlachetni ludzie.

Monika Olesiak

Paulina Gozdek

Lidia Kowalik